Доля стріт-рітейлу

Азбука смакуУ прогнозах долі стріт-рітейлу в Росії думки експертів розділилися. Представники фешн-рітейлу однозначно напророкували стріт-рітейлу смерть, а продуктовий рітейл все-таки залишив цьому формату надію.

На думку гравців ринку, на той світ магазини в торгових коридорах проводжають захмарні ціни на оренду, яка значно вища, ніж у торгових центрах, а також… холодний російський клімат.

– На сьогоднішній день у 70 містах Росії представлено 155 магазинів Mango, з яких 129 магазинів знаходиться в торгових центрах. Стріт-ритейлу у нас дуже мало. І я думаю, що в Росії для фешн-рітейлу цей формат помре, – коментує ситуацію Аніко Костьял.

Сергій Русів, директор з розвитку компанії «Азбука смаку»

Сергій Русов, директор з розвитку компанії «Азбука смаку»

– А я думаю, що стріт-рітейл все-таки має майбутнє, тому що Росія – це глобальна країна з великими містами, – висловлює свою думку Сергій Русів. – Торгові центри на всіх цих площах не встигають відкриватися у тій кількості і якості, яких вимагає ринок, тому рітейлерам нічого не залишається, як займати вільні торгові площі, розташовані в магазинах інших форматів. Крім цього, враховуючи наш клімат, розвивати торгові вулиці для певних сегментів не завжди вигідно. Красивим дівчатам гуляти по холодних вулицях у пошуках красивих нарядів навряд чи сподобається. Що ж стосується продуктового сегменту, то магазини «Азбука смаку» дуже добре себе почувають на центральних магістралях міст.

Чи збудуться прогнози експертів, покаже час. А поки що час йде, рітейлерам варто більш уважно проаналізувати, хто і навіщо приходить в їх магазини, якого б формату вони ні були. Адже, як не дивно, саме від цієї простої інформації залежить, чи виживе ваш бізнес в сучасних умовах жорсткої конкуренції чи ні.