Фокус на успіху та розробка стратегії

magazinУспіх та його критерії кожна компанія визначає для себе, виходячи з особливостей ринку, на якому вона виступає. Як правило, все зводиться до чотирьох всім добре знайомим і взаємопов’язаним пунктів – це збільшення продажів, підвищення популярності бренду, скорочення витрат і поліпшення лояльності цільової аудиторії.

Припустимо, ми ставимо своєю метою зростання продажів на 10% в поточному році. Як ми можемо прийти до цього результату? По-перше, добитися зростання продажів безпосередньо через цифрові канали, основним з яких, припустимо, є Інтернет-магазин. По-друге, підштовхнути покупців частіше приходити в звичайні магазини або інші точки присутності компанії та здійснювати покупки в них.

У більшості випадків ці питання логічно вирішувати в комплексі, оскільки, наприклад, нерідко перед візитом в роздрібний магазин, майбутній покупець спочатку заходить на сторінку компанії в веб-просторі. Від того, наскільки побачена або отримана інформація про товари, супутніх послугах або якихось інших моментах буде відповідати його очікуванням і цілям, нерідко залежить, чи прийде він взагалі до нас вже не у віртуальній реальності. Відповідно, модернізуючи електронний магазин і домагаючись зростання цифрових продажів, важливо тримати в голові і можливість вплинути на продажі в роздробі.

Говорячи сленгом інтернет-маркетологів, важливий не тільки класичний «шоурумінг», але і зворотний. Як показують дослідження, зараз в процесі вибору товару покупці витрачають досить багато сил на пошук інформації про його характеристики, порівняння цін, пошук і перегляд оглядів або відгуків в соціальних мережах. Аналіз та збір інформації в Інтернеті покупець проводить навіть перебуваючи безпосередньо в самому магазині, за допомогою смартфона або планшета намагаючись переконатися, що він набуває правильний товар за найкращою з можливих вартості. Компанія може піти назустріч покупцеві і надати йому ту ж опцію завдяки розміщенню в торговому залі інформаційних кіосків або будь-яких інших цифрових пристроїв з доступом в Інтернет. Вибрати вподобану річ, вважати її бар-код або артикул і відразу отримати потрібну інформацію – такий підхід безсумнівно зіграє на користь формування того самого доброго досвіду клієнта, який нам необхідний.