Інтернет-магазини зможуть замінити покупку онлайн-каси її орендою

Рітейл

imagd54Інтернет-магазини зможуть скористатися сервісом для оренди онлайн-кас замість їх покупки. Про це розповів виконавчий директор Асоціації компаній інтернет-торгівлі (АКІТА) Артем Соколов, передає compexp.org.

Як повідомив Соколов, існує низка компаній, які надають таку послугу. За його словами, така форма роботи зручна для онлайн-ритейлерів, оскільки цей сегмент часто використовує оренду, починаючи від платформи для створення магазину.

Такий формат роботи, розповів Соколов, не вимагає значних вкладень на старті: ритейлеру досить купити фіскальний накопичувач вартістю близько 6 тисяч рублів і щомісяця платити оренду.а

В даний час на російському ринку, за даними АКІТА, працює понад 40 тисяч інтернет-магазинів. З них понад 70 відсотків усього обсягу ринку генерують перші 100. Саме для решти 30 відсотків будь-яке можливе здешевлення касового апарату відбивається на бізнесі, зазначив Соколов.

Поправки в закон №54, що регулює застосування контрольно-касової техніки (ККТ) при здійсненні готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних засобів платежу, вступили в силу в липні 2016-го. Згідно з новими вимогами, всі дані про покупки як в звичайних, так і в інтернет-магазинах повинні передаватися в ФНС в режимі онлайн через оператора фіскальних даних. У старому обладнанні відомості про покупки зберігала захищена електронна контрольна стрічка, тепер її замінить фіскальний накопичувач. Зареєструвати нову ККТ можна через особистий кабінет на сайті ФНС, не відвідуючи відомство особисто. Стару техніку з 1 лютого вже не можна зареєструвати, а з 1 липня вона взагалі буде знята з обліку.