Путін порівняв лихварку з Достоєвського і мікрофінансові організації

Кредиты

putin1553e3dbПрезидент Росії Володимир Путін вважає, що жінка-лихварка з роману Федора Достоєвського «Злочин і покарання» була більш скромною у своїх запитах, ніж нинішні мікрофінансові організації (МФО). Про це він заявив, виступаючи на засіданні президії Держради, повідомляє ТАСС.

За словами глави російської держави, в деяких випадках граничні значення повної вартості кредиту знаходяться на високому рівні — 800 відсотків по позиці в 30 тисяч рублів на місячний термін. Це більше 600 рублів на щоденне обслуговування такої позики, якщо боржник протягом року не виконує своїх зобов’язань, звернув увагу Путін.

«Дійсно, відома бабуся з Достоєвського — вона дуже скромна людина порівняно з нашими сьогоднішніми лихварями», — уклав президент.

17 березня перший заступник голови Банку Росії Дмитро Тулін зізнався, що з підозрою ставиться до МФО. «Я фінансова людина, тому вони мені не подобаються. Це підпільні контори гральні і легальні казино — непорівнянний масштаб залученості», — сказав він, порівнюючи оформлення позик в МФО і банках.

У січні Патріарх Московський і всієї Русі Кирило назвав представників мікрофінансових організацій глитаями, діяльність яких необхідно обмежити. Замість МФО в Росії краще створити банк для бідняків, вважає він.