Рітейлери спрогнозували 15-відсоткове зростання цін на продукти

Рітейл

ritejleryПродукти в російських мережевих магазинах в перші місяці 2015 подорожчають на 14,5-15 відсотків. Таку думку виклав газеті «Известия» виконавчий директор Асоціації компаній роздрібної торгівлі (АКОРТ) Андрій Карпов. Він додав, що в 2014-му їжа і напої в мережевій роздрібній виросли в ціні в середньому на 20-25 відсотків.

За словами Карпова, ціни на продовольчі товари будуть зростати в торгових мережах як високоціновому, так і економсегменті. Подорожчають не тільки імпортні продукти, а й вітчизняні, оскільки основна сировина для них закуповується за кордоном за долари і євро, сказав експерт.

«Постачальники продовжать повідомляти мережі про зміну прайсів. Так було і раніше, в цьому немає нічого особливого. Просто сьогодні цьому приділяється підвищена увага », – пояснив директор АКОРТ.

При цьому він зазначив, що рітейлери можуть і не приймати нових умов від виробників. «Якщо будуть пропозиції від постачальників за нижчою ціною, то вони почнуть займати на полицях місце тих, хто ціну захотів підняти», – сказав Карпов.

У X5 Retail Group не стали спростовувати заяву виконавчого директора АКОРТ. Представники інших рітейлерів відмовилися робити конкретні цінові прогнози.

Оптові та роздрібні ціни на продукти в Росії почали зростати, після того як Москва прийняла відповідні заходи проти санкцій Заходу. Росія відмовилася від закупівлі продовольчих товарів з ряду європейських країн і США, запустивши програму імпортозаміщення.

У вересні у зв’язку з продуктовою інфляцією російські галузеві спілки та рітейлери підписали меморандум про стримування цін. За досягнутими домовленостями, виробники і постачальники не будуть допускати необґрунтованого подорожчання товарів. Рітейлери зобов’язалися не допускати зростання роздрібної ціни.