Російська влада сподівається зібрати з клієнтів інтернет-магазинів до 40 млрд руб. на інфраструктуру

Інтернет-покупки
Інтернет-покупки

Влада сподівається зібрати з громадян Росії від 20 до 40 млрд руб. за рахунок введених обмежень на інтернет-торгівлю. Ці кошти будуть спрямовані на будівництво інфраструктури ЖКГ, повідомив сьогодні журналістам міністр будівництва і ЖКГ Михайло Мень після наради у президента Росії Володимира Путіна в Ново-Огарьово.

Коментуючи ситуацію з будівництвом житла, М.Мень зазначив, що однією з головних проблем у цій сфері є підведення комунікацій до нових ділянок для будівництва. Одним з джерел будівництва такої інфраструктури, які були узгоджені сьогодні на нараді президента, повинні стати кошти від «певного впорядкування інтернет-торгівлі». «На сьогоднішній день, за оцінками Міністерства фінансів, ці кошти можуть бути від 20 до 40 млрд руб.», – зазначив він.

Іншим джерелом повинен стати випуск інфраструктурних облігацій через АІЖК. «У них такий досвід є, і тут ми розраховуємо на суму близько 100 млрд руб.», – пояснив М.Мень.

М.Мень вказав, що на сьогоднішній день обсяги житлового будівництва в Росії складають близько 64 млн кв. м в рік, і для збільшення цих обсягів необхідно забезпечити вільні земельні ділянки інженерною інфраструктурою. При цьому для виконання доручень президента, які містяться в його грудневому посланні Федеральним зборам, необхідно будувати на 25 млн кв. м житла більше. «Для цього необхідно близько 5 тис. га земельних ділянок. Ми зараз працюємо над підбором цих ділянок, але найголовніша задача – це інженерія», – зазначив міністр.

Під «певним впорядкуванням» інтернет-торгівлі мається на увазі обмеження безмитного ліміту для поштових відправлень з-за кордону. Зараз громадяни мають право робити покупки в закордонних інтернет-магазинах без близького знайомства з митницею, якщо їх посилки не перевищують в сумі 1000 євро, а за вагою – менше 31 кг. Ці правила діють в Росії з моменту утворення Митного союзу.

Однак з подачі російської Асоціації компаній інтернет-торгівлі (АКІТА) і Федеральної митної служби ці ліміти знизять кратно – до 150 євро. Покупки в інтернет-магазинах за кордоном, що виходять за ці рамки, тепер будуть обкладатися митом у 30%. Тобто фактично фінансування інфраструктури, на недостатність якого так довго скаржилися будівельники, буде вестися за рахунок нових зборів з громадян.

Трохи більше місяця тому на нараді в Ново-Огарьово Путін висловлювався проти вирішення проблем девелоперів за рахунок поборів з населення. Тоді один із забудовників Остоженки, глава будівельної компанії «Барклі» Леонід Казинець запропонував обкласти акцизом деякі товари народного споживання (наприклад, газовану воду), а на виручені гроші підводити комунікації на нові ділянки будівництва. М.Мень цю ідею з ентузіазмом підтримав. Однак президент розкритикував і міністра, зауваживши, що люди повинні самі вирішувати, купувати їм газовану воду або що-небудь інше.

«Краще подумайте, як зменшити бюрократію і кількість хабарів при вирішенні питань отримання дозволу на будівництво, а не на тему про те, як ще навантажити громадян при споживанні кока-коли або інших шипучих, можливо, навіть не дуже корисних напоїв. Це громадяни самі повинні визначити», – відповів тоді міністру В.Путін.