Російські овочівники висловилися за продовження заборони на ввезення турецьких томатів

Новости

pomidc3247dРосійським городникам необхідно, щоб заборона на ввезення турецьких томатів була продовжена на три роки. Це дозволить завершити реалізацію розпочатих інвестиційних проектів. Про це заявив президент Союзу виробників овочів Сергій Корольов, передає ukragro.org.

За його словами, до 2020 року вітчизняні овочівники будуть домінувати на російському ринку. «По огірках ми вже майже повністю ринок зайняли, і тепер будемо самі визначати політику, і нікого сюди пускати не будемо», — зазначив Корольов. За його словами, через три роки така ж ситуація буде з томатами.

Президент Союзу виробників овочів також зазначив, що за останні чотири роки Росія вклала у виробництво тепличних овочів понад 150 мільярдів рублів. Термін реалізації проектів становить вісім років. Якщо на ринок повернуться турецькі томати, це стане серйозним ударом по інвесторах, так як буде складно обслуговувати кредити. При цьому роздрібні ціни на помідори не знизяться, підкреслив Корольов.

17 квітня стало відомо про те, що «помідорна війна» з Анкарою коштувала Москві 1,3-1,5 мільярда доларів. Такий висновок міститься в моніторингу економічної ситуації, підготовленому Російською академією народного господарства та державної служби (РАНХиГС).

Відносини двох країн різко зіпсувалися після атаки турецьких ВПС російського бомбардувальника Су-24 восени 2015 року. З 1 січня 2016-го почали діяти санкції проти Туреччини. Вони, зокрема, стосувалися поставок продовольства до Росії. Відносини почали відновлюватися в середині минулого року, коли президент Туреччини приніс офіційні вибачення російській стороні. Після цього санкції стали пом’якшуватися, при цьому помідори та огірки залишаються під дією ембарго