Слово орендарям торгових центрів

АшанОрендарі торгових центрів, особливо такого рівня, як, наприклад, Mango або «Рів Гош», працюючи на російському ринку, дуже ретельно ставляться до вибору торгових центрів, в яких вони готові працювати.

– Нам цікаві ті торгові центри, які мають хорошу відвідуваність, – відзначає директор з розвитку в західній, східній і центральній Європі Mango Аніко Костьял. – Яким чином ця відвідуваність в торговому центрі створюється, нас не стосується, наша справа – товар і навчений персонал. Але при цьому ми готові брати активну участь у всіх заходах торгового центру, які спрямовані на залучення споживачів. Зауважу, що рівень таких заходів залежить від можливостей торгового центру. Приміром, у Європі існують мережеві проекти торгових центрів, і чим більша мережа, тим яскравіші і ефективніші заходи в її центрах проводяться. У Росії мережевих торгових центрів поки що немає. І це великий мінус для розвитку формату.

Другий момент, на який ми звертаємо увагу, вибираючи місце локації наших магазинів, – наявність чіткої концепції. Для нас добре, якщо торговий центр знає, чого він хоче.

В цілому, хочу зазначити, що в Росії останнім часом почали з’являтися досить якісні торгові центри не тільки в центральних містах, але і в регіонах. Інша справа, що багато з них пустують…

На думку представника продовольчого роздрібу, директора з розвитку компанії «Азбука смаку» Сергія Руссова, в Росії багато торгових центрів досі з’являються за принципом «спочатку зробимо, а потім подивимося, що з цього вийде».

В результаті основні помилки у створенні і роботі торгових центрів банальні. Це неправильне розташування будівлі, мінімальна інфраструктура, неграмотна концепція і відсутність команди професіоналів.

Цю думку підтримує і старший менеджер відділу розвитку «Ашан» Марина Ісаєва.

– Дружба «Ашана» з тим чи іншим торговим центром починається задовго до того, як торговий центр з’являється на світ, – каже Марина Ісаєва. – Для «Ашана» важливі абсолютно всі моменти – від організації транспортних потоків на парковці торгового центру до комфортної атмосфери в самому магазині. Приміром, нам важливо, щоб на парковці автомобілі наших покупців не перетиналися з вантажним автотранспортом.

Також «Ашан» завжди намагається витримувати чітку технологію економії часу покупця. Для цього асортимент у всіх наших магазинах розташований практично ідентично. Це робиться і для того, щоб людина, потрапляючи в той чи інший «Ашан», опинялася в тій атмосфері, до якої вона звикла. При цьому ми чітко знаємо нашого споживача в кожному торговому центрі.