Трамп підписав указ «Купуй американське і наймай американців»

Новости

trampefd76Президент США Дональд Трамп підписав указ, покликаний захистити національний ринок праці та стимулювати купівлю випущених у країні товарів. Про це у вівторок, 18 квітня, повідомляється на сайті Білого дому.

Документ називається «Купуй американське і наймай американців» (Buy American and Hire American). Очікується, що його дія призведе до зміни візової політики, а також умов проведення держзакупівель і торгових угод.

Зокрема, він спрямований на збільшення частки вироблених в США товарів в ході державних закупівель урядовими структурами. Разом з тим керівництво державних відомств зможе переглянути домовленості із зарубіжними постачальниками, якщо в них зазначене придбання занадто великих обсягів іноземних товарів. Крім цього, указ дозволяє американським компаніям продавати товари урядам торгових партнерів США на тих самих умовах, що й іноземні фірми на внутрішньому ринку.

Також указ передбачає зміну правил видачі робочих віз H-1B», за яким в країну приїжджали закордонні фахівці, які мають досвід і навички, рідкісні для США. Вказується, що американські компанії заради економії зарплат воліють американцям некваліфікованих іноземців, у зв’язку з чим профільні відомства повинні будуть підготувати рекомендації щодо змін у імміграційній політиці, які призведуть до найму справді обдарованих, кваліфікованих і високооплачуваних працівників.

31 березня Дональд Трамп підписав два укази, спрямованих на скорочення торгового дефіциту. Згідно з першим, Департаменту торгівлі дається 90 днів на підготовку звіту про фактори, що впливають на торговий дефіцит. Другий документ націлений на збільшення збору імпортних мит.