У Росії починаються продажі нових iPhone

iPhoneУ Росії стартують офіційні продажі iPhone 5s і iPhone 5c. Напередодні початку продажів від керівництва великого рітейлера вперше прозвучала інформація про обсяг першої партії пристроїв, які надійшли в країну.

Опівночі з 24 на 25 жовтня почнуться роздрібні продажі в Росії iPhone 5s і iPhone 5c.

Офіційні продажі почнуться одночасно у більшості ритейлерів, включаючи «Евросеть», «Зв’язковий», «М.відео», Re:Store, «Білий вітер», власні мережі МТС і «Білайн» і т.д.

На відміну від минулих років, коли російськими дистриб’юторами «яблучних смартфонів» виступали стільникові оператори (а також «Зв’язковий», який зумів укласти з Apple прямий договір поставок для власного роздробу), в 2013 р. iPhone 5s і iPhone 5c постачають Merlion, diHouse і той же «Зв’язковий».

Другим важливим відзнакою старту продажів iPhone в 2013 р. від усіх попередніх років стала його дата: Росія вперше перемістилася з «третьої» в «другу» черговість країн за терміном запуску смартфона.

Роздрібні ціни iPhone 5s складуть 30 тис. руб. за модель з 16 ГБ накопичувачем, 35 тис. за модель з 32 ГБ пам’яті і 40 тис. за 64 ГБ.

«Кольоровий» iPhone 5c буде продаватися відповідно за 25 тис. крб. і 30 тис. руб. у версіях з 16 ГБ і 32 ГБ.

Обидві версії iPhone, пише Htinfo.ru, мають радіомодуль з підтримкою LTE, однак чи зможуть вони працювати в LTE-мережах російських операторів, достеменно невідомо. До проведення власної сертифікації LTE-мережі Apple програмно блокує в смартфонах можливість роботи в ній. Досі ввезені в Росію неофіційними каналами iPhone російських LTE-мереж не підтримували, навіть якщо успішно підключалися до закордонним.


Як кажуть рітейлери, на першому етапі продажів в Росії розійдуться навіть «кольорові» iPhone 5c

Незважаючи на це, рітейл передбачає, що старт продажів iPhone буде успішним. Представник Re:Store Людмила Семушина каже, що з попереднього досвіду, як і в разі глобальної початку продажів iPhone, так і при офіційному запуску нових моделей в Росії, в перший вікенд завжди продавалося більше пристроїв, ніж роком раніше.

Представник «Білайну» Ганна Айбашева розраховує, що нові iPhone будуть користуватися як мінімум не меншим попитом, ніж попередні моделі.

Джерело в керівництві одного з найбільших в Росії роздрібних мереж заявив, що «iPhone привезли в цьому році дуже мало, не більше 20 тис., тому можна сміливо говорити, що буде продано все, що привезено». На його думку, «кольорові» iPhone 5c на першому етапі продажів, швидше за все, теж будуть продані всі, хоча через деякий час попит на них зменшиться.

Нагадаємо, що в 2013 р. Apple вперше почала продавати дві різні моделі iPhone.

Флагманський апарат Apple iPhone 5s в алюмінієвому корпусі випускається в темно-сірому, срібному та золотому кольорах. Він побудований навколо нового 64-бітного процесора Apple A7 і має дактилоскопічним датчиком.

iPhone 5c, що продається в поликарбонтаном корпусі шести різних кольорів, майже повністю конструктивно повторює торішню модель iPhone 5, проте володіє поліпшеною камерою з 8 МП матрицею зі зворотним засвіченням і об’єктивом з п’ятьма оптичними елементами. Крім того, на відміну від торішнього iPhone 5, він підтримує кілька нових діапазонів LTE.

За даними самої Apple, в перший вікенд після всесвітнього запуску iPhone 5s і iPhone 5c в світі було продано 9 млн пристроїв. При цьому iPhone 5s знаходиться в дефіциті, в той час як виробництво iPhone 5c суттєво скорочено.