У Рунеті відкрився сайт для прийому скарг на підроблені товари

Продажи

torgНайбільші товарні інтернет-агрегатори Росії – eBay, Price.ru, Wikimart, «Товари Mail.Ru» і «Яндекс.Маркет» – запустили сайт nota-claim.ru, що представляє собою майданчик для прийому скарг на підроблені товари. Про це йдеться в повідомленні компанії «Яндекс».

На сайті приймаються претензії на підроблені товари, куплені в інтернет-магазинах, які підключені до сервісів учасників програми. При цьому скаргу може подати як фізичне, так і юридична особа. Якщо в ході перевірки з’ясується, що товар підроблений, інформація про нього буде видалена відразу з усіх товарних агрегаторів.

Для подачі заявки потрібно повідомити, на якому товарному зібранні був знайдений передбачуваний підроблений продукт, де він був придбаний, і надати всі необхідні документи, такі як чек, гарантійний талон. Скарга повинна бути подана не пізніше трьох місяців з моменту покупки. При необхідності може проводитися експертиза для перевірки автентичності.

Компанії eBay, Price.ru, Wikimart і сервіси «Товари Mail.Ru» і «Яндекс.Маркет» беруть участь в програмі НОТА (Незалежне об’єднання товарних агрегаторів), про створення якої було оголошено в листопаді. Її метою є створення майданчика, на якому покупці, магазини, виробники і товарні агрегатори зможуть вирішувати будь-які проблеми, пов’язані з придбанням товарів в інтернеті і надалі їх використанням.

Интернет-торговля. Как это работает? Нестандартная модель – видеосюжет

За узагальненими даними «Товарів Mail.Ru», Price.ru, Wikimart і «Яндекс.Маркет», з початку 2014 було опубліковано більше 500 тисяч відгуків користувачів на магазини і отримано понад 19 тисяч скарг. Всього проведено більше 300 тисяч перевірок магазинів, що розміщують свої товари на майданчиках агрегаторів. В результаті перевірок 6 відсотків магазинів були відключені від товарних агрегаторів за порушення правил роботи.