Зерновики передбачили зниження закупівель через заборону на повернення хліба

Новости

hlibfd2Із запровадженням заборони на повернення непроданого хліба з вичерпаним терміном придатності виробникам ритейлери знизять обсяги закупівлі. Таку думку в інтерв’ю сайту worldua.info (НСН) висловив віце-президент Російського зернового союзу Олександр Корбут.

«Якщо хліб не реалізували, то його доводиться забирати, а дівати його нікуди. З моєї точки зору, існує певний ризик, що торгівля відреагує гранично просто: через скорочення обсягів закупівлі. Для неї це буде найбільш просте рішення», — зазначив він.

Тоді вже, за словами Корбута, виникають проблеми у споживача. «Далі ми будемо зобов’язувати торгівлю, скільки їй купувати хліба у сільгоспвиробника? Сумніваюся. Найкращий механізм — це ринок. Він дозволяє вирішити питання грамотно», — вважає віце-президент Російського зернового союзу.

Раніше 18 квітня стало відомо, що Росспоживнагляд погодився з необхідністю внесення в законодавство змін, що встановлюють заборону на повернення виробнику непроданого хліба та інших хлібобулочних виробів з вичерпаним терміном придатності.

20 лютого Російський союз пекарів закликав владу ввести заборону на повернення продавцями хлібопекарської продукції. Втрати галузі через повернення ритейлерами нереалізованої продукції, за їх оцінками, становлять десятки мільярдів рублів.